Kreatywne zabawki dla 3 latki. TOP 5 zabawek do 30 zł

Kreatywne zabawki dla 3 latki. TOP 5 zabawek do 30 zł

Razem z córką uwielbiamy rysować, wycinać oraz kleić. Już od najmłodszych lat staram się eksperymentować oraz szukać nowości, które ją zaciekawią i wpłyną na jej rozwój. Chciałabym się z Wam podzielić kilkoma zdobyczami, które z pewnością zainteresują, a nawet pozwolą na chwilę przerwy dla mamy 🙂

Na wstępie podkreślę jednak, że niektóre zestawy potrzebują wsparcia ze strony rodzica, ale można wykorzystać je nie tylko dla 3 latki, ale także 4-5-6 latki. Często kupuję zestawy oznaczone wiekowo dla dzieci starszych mimo, iż córka skończyła dopiero 3 lata.

1. Naklejki – Zestaw artystyczny z naklejkami Twarze – Djeco, cena: 29,50 zł

Naklejki sprawdzą się wszędzie. Restauracja, podróż w aucie czy domowe zacisze w pochmurny dzień. Zestaw Djeco to 16 kart z zarysem postaci, czyli łącznie 4 wzory postaci po 4 puste arkusze do uzupełnienia. Nie martwcie się, naklejek jest tak samo dużo, jak wzorów. To aż 6 plansz z elementami: uszy, oczy, nos, kwiatki, biżuteria, kokardki itp. Co zachwyciło mnie w tym zestawie? Łatwość odklejania naklejek. Jak wszyscy wiemy często trafiamy na naklejki, które samym rodzicom oderwanie z kartonu sprawiają problem. W tym przypadku dziecko samodzielnie odkleja naklejkę i umieszcza na karcie. Dodatkowo kolorystyka i papier jest bardzo przyjemna dla oka.

2. Wycinanki – Wycinam, naklejam, rysuję. Pojazdy, Zwierzęta Agnieszka Bator, cena: 11,89 zł

Szukając wycinanek miałam spory problem. Przez moje ręce przewinęły się wersje z małymi elementami, brakiem dodatkowej kartki do przyklejania bądź po prostu mało ciekawa grafika. Wycinam, naklejam, rysuję wydawnictwa Aksjomat aktywizuje dziecko, jak i rodzica. Od razu wspomnę, że przy tej zabawie konieczna jest obecność rodzica (co dla mnie jest wręcz frajdą). Wycinanka to wstęp do prac, które dziecko wykonuje w przedszkolu. Jak z niej skorzystać? Dziecko lub rodzic wycina elementy z pierwszej strony, a na drugiej przykleja tak, aby powstał obrazek widoczny w prawym górnym rogu. Osobiście razem z córką często tworzymy własne modele, które ozdabiamy domowymi materiałami, jak brokat. Obrazki wzbogacone są w elementy linii przerywanych, które musi dokończyć dziecko. Dużym plusem wycinanki jest twardy papier, który łatwo oderwać z książki. Wycinanka uczy dziecko rozwijać zdolności manualne, korzystać z nożyczek, ćwiczyć rysowanie oraz koncentrację.

3.Maski do składania – Zestaw kreatywny MASKI 3+ do składania, 9 elementów – cena 12,40 zł

Które dziecko nie lubi wcielać się w ulubioną postać z bajki lub zwierzę? Maski to super zabawa dla całej rodziny! Zestaw posiada 4 arkusze: pandę, psa, tygrysa oraz żabę. Aby przygotować maskę potrzebujemy tylko nożyczek. W zestawie znajdziemy taśmę samoprzylepną dwustronną (a więc klej będzie niepotrzebny) oraz gumki. Podobnie jak w przypadku wycinanek wycięcie elementów masek może wykonać rodzic lub samo dziecko, jeśli jest starsze. Arkusz masek jest twardy i nie łamie się. Dzięki temu maski przetrwają długo umożliwiając częste zabawy oraz przebieranki.

4. Zdrapywanka – Wróżki Zdrapywanka z rysikiem Anna Podgórska, cena: 14,18 zł

Zdrapywanka zatrzymuja dziecko na dłuższą chwilę. Ponownie Wydawnictwo Aksjomat zachwyciło wykonaniem swojego produktu. Twarda oprawa kartek pozwalaja przeżyć zdaprywance wiele podróży oraz przygód. Na czym polega? To dość proste. Na każdej stronie dziecko znajdzie obrysowany wzór obrazka. W naszym przypadku były to wróżki, jednak wydawnictwo wypuściło z tej serii także: pojazdy, ukochane pupile, syrenki, księżniczki, zwierzęta, dinozaury, kucyki itp. Zadaniem dziecka jest dokończyć rysunek specjalnym rysikiem, który odkrywa kolorowy świat. Dziecko z pewnością uczy się koncentracji oraz dokładności.

5. Piankowa wyklejanka, cena: 19,20 zł

Piankowe wyklejanki to nie lada wyzwanie dla dziecka. W zestawach zazwyczaj znajdują się 4 plansze oraz zestaw piankowych wzorów w różnych kolorach. To dodatkowy atut ponieważ dziecko podczas naklejania uczy się kolorów oraz figur geometrycznych. Pudełko starczy na przynajmniej miesiąc – zakładając, że dziecko jeden obrazek będzie wykańczać przy kilku podejściach. Moja córka w wieku 3 lat nie jest jeszcze w stanie skupić się na tak długo, aby wykonać całość. Dlatego polecam cierpliwość przy tej pracy. Wykonaną pracą można obdarować babcię i dziadka. To już nasz drugi zestaw, który wspólnie wyklejamy.

Życzę wszystkim udanej zabawy!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.