„A królik słuchał” Cori Doerrfeld

„A królik słuchał” Cori Doerrfeld

Książka „A Królik Słuchał” jest autorstwa Cori Doerrfeld, która jest również znana z stworzenia książek „The Rabbit Listened” i „Wild Robot”. Doerrfeld ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu dzieł dla dzieci, dzięki czemu książka ta została odebrana z dużym entuzjazmem przez jej czytelników.

O czym jest książka? Opowiada historię małego chłopca Taylora, który podczas zabawy klockami doznał olbrzymiego rozczarowania, po tym jak jego budowla rozpadła się. Projekt nad którym tak długo pracował nie powiódł się. Z pomocą przychodzą kolejno zwierzęta, które oferują wsparcie, każde jednak innego rodzaju. Kogut namawia chłopca do wyrzucenia z siebie swoich złości, słoń próbuje naprawić szkody odbudowując budowlę, hiena śmieje się z tego, co spotkało Taylora. Jednak każde zwierze zostaje odepchnięte, aż w końcu zjawia się królik, który cichutko siada przy chłopcu. Siedząc w ciszy chłopiec prosi, aby królik został z nim i dopiero wtedy otwiera się.

IMG 7632
IMG 7633
IMG 7634
IMG 7635
IMG 7636
IMG 7637
IMG 7639
IMG 7640
IMG 7641
IMG 7642

Trudności, jakie napotyka Taylor, dają nam możliwość uczenia się, jak reagować na nasz ból i pomagać innym czuć się szanowanymi i docenianymi. Doerrfeld zademonstrowała jak ważne jest uważne słuchanie, aby usłyszeć przesłanie oraz potrzeby innych osób.

Pomimo pozornej prostoty teksty Doerrfeld skutecznie przekazuje trudniejsze pojęcia poprzez piękną ilustracje. Szczególnie zapada w głowie obraz samotności chłopca, który mimo wielu zwierząt dookoła, tak naprawdę czuje się samotny. Często sztuczny tłum osób próbujących nam pomóc nic nie wnosi w nasze trudy.

Największym plusem tej książki jest sposób w jaki Doerrfeld przekazuje wrażliwy temat uważnego słuchania. Zarazem autorka skutecznie pokazuje trudności napotkane przez Taylora. Zwraca uwagę czytelnikom, że trzeba cierpliwie poszukać rozwiązań problemu. Przepiękne ilustracje tej książki dodatkowo pozytywnie wpływają na wrażenia po przeczytaniu. Książka skierowana jest dla najmłodszych.

„A królik słuchał” Cori Doerrfeld to piękna i zaskakująca opowieść, która pokazuje dzieciom ile można zyskać, gdy przyjmujemy w życiu dobrze skonstruowaną perspektywę oraz jak ważna jest akceptacja, zrozumienie oraz obecność bliskiej osoby.

Ocena: 10/10

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *