„Feluś i Gucio poznają emocje” Katarzyna Kozłowska

„Feluś i Gucio poznają emocje” Katarzyna Kozłowska

Katarzyna Kozłowska to autorka licznych książek dla dzieci, zawierających wiele wartościowych treści. Z wykształcenia pedagog oraz pasjonat dobrej literatury. Książka „Feluś i Gucio poznają emocje” powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach. Głównym tematem jest poznawanie emocji przez dzieci oraz uczenie ich radzenia sobie ze swoimi uczuciami. Historia skupia się na dwójce przyjaciół, Felusia i Gucia, którzy podczas zabawy odkrywają wielobarwność swoich emocji. Ich przyjaźń i nawiązywanie relacji pojawia się jako główny wątek przeplatający się w całej historii.

IMG 9988
IMG 9989
IMG 9990
IMG 9991
IMG 9992
IMG 9993

Autorka zwraca szczególną uwagę na poznawanie emocji i radzenie sobie z nimi oraz akceptacje różnych sytuacji i norm społecznych. Ta książka pokazuje także piękno otaczającego nas świata oraz istotność przyjaźni i rodzinnego ciepła. Już od najmłodszych lat dzieci powinny poznawać i nazywać swoje emocje. Pomaga im to lepiej zrozumieć i zaakceptować siebie. Opowieść ta pokazuje, że dzieci są bardzo mądre i potrafią radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Książka napisana jest prostym językiem, co czyni ją idealną lekturę dla dzieci w wieku przedszkolnym do pierwszych klas szkoły podstawowej. Historia oparta jest o losy sympatycznych bohaterów, dzięki czemu czytelnik może się z nimi utożsamić. Dużym plusem są piękne ilustracje, utrzymane w klimacie bajki ludowej, która doskonale oddaje charakter całej opowieści.

IMG 9994
IMG 9995
IMG 9996
IMG 9997

Podsumowując książka Katarzyny Kozłowskiej pt. „Feluś i Gucio poznają emocje” jest wspaniałym sposobem, aby nauczyć dzieci jak radzić sobie z trudnymi emocjami, takimi jak strach lub złość. Zawiera również wiele pozytywnych wskazówek dla rodziców, które mogą pomóc im zrozumieć potrzeby swojego dziecka oraz nauczyć go kontrolować swoje uczucia.

Ocena: 8/10

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *