„Ale ja cię nie znam! Jak odmawiać obcym”, Dagmar Geisler

„Ale ja cię nie znam! Jak odmawiać obcym”, Dagmar Geisler

Czy rozmawialiście już ze swoim dzieckiem jak odmówić nieznajomemu? Jeśli jeszcze nie, polecam Wam tą książkę, która jest dobrym wstępem do poruszenia tematu.

Lusia główna bohaterka do mała dziewczynka, która czeka przed wejściem do przedszkola. Po wszystkie dzieci dawno ktoś już przyszedł, została tylko ona, samotnie stojąc przed wejściem. Kolejno zjawiają się różne osoby, które proponują odwiezienie lub odprowadzenie do domu. Niektóre dobrze zna, inne kojarzy jako znajomych rodziców. Każdej z nich odmawia stwierdzając, że za mało ich zna „Ale ja Cię nie znam. Nigdzie z Tobą nie idę”. Dziewczynka sztywno trzyma się zasad i obietnicy złożonej swojej mamie, która kazała jej zaczekać.

IMG 2257
IMG 2258
IMG 2259
IMG 2260
IMG 2261
IMG 2262
IMG 2263
IMG 2264

Wszystkie osoby, które proponują Lusi pomoc są sympatyczne i wiarygodne. Budzą zaufanie przedstawiając fakty dotyczące jej rodziny. Gdy zaczyna już padać deszcz zjawia się oczekiwana postać – jej brat! Ubrany w skórzaną kurtkę, z kolczykiem w nosie i irokezem na głowie. Lusia wita go uśmiechem, ponieważ to właśnie na niego tak długo czekała.

IMG 2265
IMG 2266
IMG 2267

Książkę „Ale ja cię nie znam! Jak odmawiać obcym” niesie ze sobą proste przesłanie. Uczy dzieci, że nie można ufać obcym osobom i tylko z wybraną osobą można wrócić do domu, pójść na spacer lub na lody. Polecam książkę już od najmłodszych lat, aby edukować dzieci, że nawet jeśli widziały kogoś kilka razy na oczy, wcale nie oznacza to, że znają tą osobę. Czytając książkę zachęcam do zrobienia wraz z dzieckiem listy osób z którymi bez problemu mogą wyjść. W innym przypadku potrzebna będzie zgoda rodzica. W dzisiejszych czasach temat bezpieczeństwa powinnyśmy traktować priorytetowo. Tekst czyta się dość szybko a same ilustracje nie mają nic do zarzucenia.


Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec

Wydawnictwo: Jedność
Wiek: 3-5 lat
Liczba stron: 32
Ocena: 4/5

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.