„Najpiękniejszy ogródek Borsuka” Marsha Diane Arnold

„Najpiękniejszy ogródek Borsuka” Marsha Diane Arnold

Borsuk był bardzo pracowity i przez cały rok zbierał do słoików nasiona kwiatów. Był perfekcjonistą, który podzielił ziarenka zgodnie z ich kolorem oraz rozmiarem. Marzył bowiem o stworzeniu najpiękniejszego ogrodu, który zachwyci każdego. Gdy tylko jego przyjaciele dowiedzieli się o planach postanowili pomóc Borsukowi.

IMG 0942
IMG 0943
IMG 0944
IMG 0945
IMG 0946
IMG 0948

Zgodnie z poleceniem „szefa” podzielili na równe części grządki do robienia otworów na nasiona. Kiedy wszystkie nasiona były już w ziemi przyjaciele mogli spokojnie świętować. Niestety następnego dnia przyszła ulewa i wichura, która zniszczyła ich ciężką pracę. Borsuk pogrążony w smutku nie wychodził z domu próbując zająć się czymś, co odsunie go od przygnębiających myśli. Aż któregoś poranka do jego drzwi zapukali przyjaciele. Podekscytowani wyciągnęli Borsuka na dwór i pokazali jego ogród, który wyrósł w zupełnie innym miejscu. Bez planów, sznurków, grządek, całkowicie pomieszany, ale za to przepiękny!

IMG 0950
IMG 0951 8
IMG 0952 10
IMG 0953 9
IMG 0954 10
IMG 0955 12
IMG 0956 10

„Najpiękniejszy ogródek Borsuka” to urocza opowieść, która przyciąga ilustracjami i barwami. Uczy dzieci, że czasem nie wszystko układa się zgodnie z naszymi planami. Ale praca, którą wykonaliśmy wcale nie musi iść na marne. Wręcz przeciwnie! Czasem dobre rzeczy spotykają nas tak po prostu i ciężka praca zostaje nagrodzona. Zawsze bowiem po burzy nadchodzą piękne i kolorowe dni. Dodatkowo książka pokazuje przyjaźń pomiędzy zwierzętami oraz zalety współpracy. To szczególnie ważna cecha, które dzieci muszą się uczyć od najmłodszych lat.

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Marsha Diane Arnold

Ilustracje: Ramona Kaulitzki

Tłumaczenie: Małgorzta Cebo – Foniok

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo: Amber

Ocena: 8/10

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *