„Bądź dzielny pingwinku” Giles Andreae, Guy Parker-Rees

„Bądź dzielny pingwinku” Giles Andreae, Guy Parker-Rees

Książka „Bądź dzielny pingwinku” została stworzona przez Giles Andreae i Guy Parker-Rees. Giles Andreae jest brytyjskim poetą, autorem piosenek i scenarzystą filmowym. Guy Parker-Rees jest uznanym ilustratorem książek dla dzieci. Obaj twórcy tworzyli razem prace od 1997 roku, a „Bądź dzielny pingwinku” to jeden z ich najbardziej znanych projektów.

Książka skupia się na bohaterze, Pingwinie Pip Pip, który codziennie zmaga się ze swoim strachem przed morzem. Jeszcze nigdy nie pływał i obawa przed skokiem całkowicie go paraliżuje. Czuje się samotnie, ponieważ obce pingwiny wyśmiewają się z jego leków. Aż pewnego dnia jego mama i tata postanawiają pomóc mu dostrzec pozytywną stronę wszystkich trudnych i strasznych sytuacji, którym musi stawić czoła.

IMG 5810
IMG 5811
IMG 5813
IMG 5814
IMG 5815
IMG 5816

Główny temat książki dotyczy zachowania odwagi i bycia silnym podczas przeciwności losu. Dodatkowo podkreślane jest uczucie oraz wsparcie ze strony najbliższej rodziny. To właśnie zadaniem rodziców jest wsparcie i wskazanie swoim dzieciom kierunku, w którym mogą pójść.

Dużym plusem książki jest wiara we własne możliwości oraz wspieranie innych ludzi w trudnych chwilach. Ważne jest również uczenie się umiejętności radzenia sobie samodzielnie ze swoimi sprawami oraz szanowanie obowiązujących reguł i obyczajów społecznych.

IMG 5817
IMG 5818
IMG 5819
IMG 5820
IMG 5821
IMG 5822
IMG 5823
IMG 5824

Niestety to tyle jeśli chodzi o pozytywną opinię. Minus to dość prosta fabuła, która po 3 kartach staje się już nudna. Powtarzające się przez cały czas słowa oraz akcja w jednym miejscu nie zachęca do aktywnego uczestnictwa podczas czytania. Ilustracje i użyta paleta barw także nudzi czytelnika. Każda strona wygląda podobnie a powtarzające się treści mogłyby zostać spisane na 3 kartkach. Po przeczytaniu książki córka nie była nią w ogóle zainteresowana, dlatego przekazałam ją w ręce innego rodzica 🙂

Ocena: 2/10

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *