Endomasaż na czym polega? Efekty, cena i opinie

Endomasaż na czym polega? Efekty, cena i opinie

Cellulit nie jest dolegliwością groźna dla zdrowia. Jednak wiele kobiet nie czuje się pewnie pokazując chropowatą skórę np. w kostiumie kąpielowym. Niestety wiele popularnych kremów, diet i ćwiczenia często nie dają pożądanych efektów. Zwłaszcza, że powstawanie cellulitu częściowo zawdzięczamy genom. Warto wtedy zastanowić się nad zabiegami medycyny estetycznej, coraz bardziej popularne w Polsce.

Endomasaż co to jest?

Inaczej nazywany masażem próżniowym. To nieinwazyjny zabieg kosmetyczny. Polega na wytworzeniu podciśnienia, które zasysa skórę. Specjalne rolki bardzo mocno masują skórę pobudzając krążenie krwi. Specjaliści twierdzą, że masaż pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu oraz ogólnie ujędrnia i napina skórę. Zabiegi można stosować nie tylko w miejscach występowania cellulitu, pomaga też w pobudzeniu tkanki tłuszczowej. Od jakiegoś czasu masaż próżniowy wykonywany jest też na skórze twarzy i biustu.

Endomasaż efekty – czy naprawdę działa?

Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje tą usługę. A wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych. Francuz Louis Paul Guitay uległ wypadkowi motocyklowemu. Udało mu się przeżyć ale poddano go wielomiesięcznej rehabilitacji. Głównie były to masaże.

Szybko zauważył, że efektywność zależała od siły nacisku masażysty oraz jego umiejętności. Tak w jego głowie zrodził się pomysł na ręczny aparat, którego nie ograniczają ludzkie mięśnie.

Na początku endermologię stosowano do leczenia blizn i obrzęków pooperacyjnych. Pacjenci nie tylko chwalili szybkie efekty ale też świetny stan skóry po zabiegach. Tak urządzenie weszło na rynek kosmetyczny.

Endomasaż opinie

Nauka mówi, że endomasaż rzeczywiście działa. Badania przeprowadzone przez profesora Max’a Lafontana udowadniają, że proces lipolizy (spalania tkanki tłuszczowej) wzrasta do siedemdziesięciu procent. Zabieg stymuluje komórki beta, które z kolei rozkładają komórki tłuszczowe na mniejsze elementy. Ważne by zaznaczyć tutaj różnicę pomiędzy rzeczywistym spalaniem tłuszczu a zabiegiem.

Proces lipolizy nie przebiega w oderwaniu od zdrowej diety. Spalanie tkanki tłuszczowej nie obywa się podczas zabiegu. Endermologia tylko go usprawnia i przyspiesza. To znaczy, że od samego zabiegu nie schudniemy, ale będzie nam dużo prościej. A jeśli już zdecydujemy się na odchudzanie znacznie szybciej zobaczymy efekty.

Po co więc zabieg?

Ciało wydaje się dużo szczuplejsze i bardziej zbite. Skóra napięta, a cellulit zredukowany. Tylko tyle i aż tyle. Sama procedura jest bardzo przyjemna i relaksująca. Jeżeli w tym celu umawiamy się na zabiegi to możemy spodziewać się pożądanych efektów.

Endomasaż cena

Wszystko zależy od salonu ale można zakładać, że jedna zabieg na wybraną partię ciała to koszt około 60 złotych. Natomiast pojedyncza usługa na całe ciało to już 100 – 150 złotych. Niestety aby zabiegi były skuteczne należy wykonać około dziesięciu. Wiele placówek oferuje korzystne promocje. Wtedy ceny wahają się od 500 zł do 700 złotych na całe ciało.

Wiele kobiet, które nie mają większych problemów z tkanką tłuszczową i zdrowym odżywianiem decyduje się tylko na wybrane partie ciała. Mogą to być uda albo dolne partie brzucha, zwłaszcza po ciąży. Wtedy koszt serii zabiegów spada do 300 złotych.

Oczywiście takie zabiegi nie są dla każdego. Jeżeli lubimy zabiegi kosmetyczne a masaż nas relaksuje taka usługa to idealne rozwiązanie. Jednak przypominam, że endomasaż w dużej mierze poprawia ukrwienie skóry, pobudza ją i ujędrnia. Jednak sam z siebie nie spali tłuszczu. Niestety takie zabiegi wymagają już znieczulenia miejscowego i operacji.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.