„Nie lubięNie lubię książek. Koniec kropka” Perry Emma

„Nie lubięNie lubię książek. Koniec kropka” Perry Emma

Jeśli Twoje dziecko niechętnie czyta książki ta pozycja jest dla Ciebie! Nie jest łatwo zachęcić dziecko do czytania lub słuchania jeśli dookoła jest tyle ciekawych zabawek oraz zajęć. Każdy rodzic marzy jednak o tym by rozbudzić pasję czytania, która pozostaje w nas na zawsze. Ciężko znaleźć złoty środek, bez przymusu.

Wspólne czytanie czy to w ciągu dnia czy wieczorem jest szczególnie ważne nie tylko dla dzieci, ale także dla rodzica. Poprawiamy relacje z dzieckiem, nawiązujemy bliskość a historie zawarte w książkach przenoszą w świat fantazji. Na początku to rodzic wybiera literaturę kształtując gust oraz preferencje dziecka. Później pozwalamy dzieciom odkryć własną ścieżkę.

„Nie lubię książek. Koniec kropka.” to idealny przykład jak wielką moc mają książki. Historia jest dość prosta: Michalina nigdy nie lubiła książek. Co ciekawe wciąż dostawała je w ramach nagród oraz prezentów. Dziewczynka nigdy do nich nie zaglądała, znajdowała dla nich zupełnie inne zastosowanie. Raz sprawdzały się jako sanki, czasem pasowały jako schody,a jeszcze innym razem jako talerze do jedzenia.

IMG 2489
IMG 2490
IMG 2491
IMG 2492
IMG 2493
IMG 2494

Pewnego dnia książki w jej pokoju zbuntowały się i zaczęły wirować wciągając dziewczynkę do środka. Michasia znalazła się w samym środku powieści detektywistycznej, na pokładzie statku kosmicznego, a na koniec w opowieści o rycerzach. W żadnej nie znała jednak dokładnej fabuły, a co gorsza zakończenia, co jak wiadomo było dla niej bardzo frustrujące. Czar prysł i dziewczynka znów przeniosła się do swojego pokoju otoczona książkami. Położyła się w swoim łóżku z książką w ręku i zaczęła czytać. To właśnie od tego momentu pokochała książki!

IMG 2496
IMG 2497
IMG 2498
IMG 2499
IMG 2500
IMG 2501
IMG 2502

Historia jest bardzo prosta i trafia w serce. Pokazuje, że warto zaprosić książki do naszego domu i dać im szansę, ponieważ w każdej z nich kryje się niesamowity świat fantazji. Poszukujmy dla naszych dzieci książek zgodnych z ich pasjami, zainteresowaniami, a przede wszystkim odpowiednich dla ich wieku. Książka idealnie sprawdzi się jako prezent i kto wie, być może dzięki dziewczynce nasze dzieci przekonają się do czytania i polubią książki, tak jak bohaterka.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.