„Klub jednorożców” Suzy Senior, Leire Martin

„Klub jednorożców” Suzy Senior, Leire Martin

Klub Jednorożców” Wydawnictwa Wilga to jedna z propozycji literatury dla najmłodszych. Każda mała dziewczynka prędzej czy późnej przechodzi w swoim życiu etap fascynacji bohaterów książek lub filmów. Kolorowanki, bluzy, piórniki z motywem jednorożca jeśli jeszcze nie teraz, to z pewnością niedługo zagoszczą w Waszym domu. W poszukiwaniu książek z ulubioną postacią córki trafiłam na autorkę Suzy Senior, która sprostała wyzwaniu i wraz z Leire Martin (ilustratorką) stworzyły kolorową książkę.

O czym jest książka? Opowiada historię małej dziewczynki Ani, która postanowiła założyć klub jednorożców oraz zwołać pierwsze zebranie. Do zadania podeszła bardzo rzetelnie, ponieważ przygotowała piękny plakat oraz plan całego dnia. Wraz z mijającymi minutami dziewczynka zrozumiała jednak, że nikt nie zjawił się na jej zaproszenie. Pogrążona w smutku samotnie poszła do domku na drzewie, gdzie miało odbyć się zebranie. Wielkie zdziwienie ogarnęło Anię, kiedy okazało się, że domek na drzewie jest przepełniony jednorożcami. Było ich tak dużo, że spotkanie przeniosła do garażu. Zgodnie z planem Ania wraz z jednorożcami przygotowała pracę malarską, zjadła ciasteczka oraz urządziła dyskotekę. A to wszystko jedynie za wpisowe w kwocie 2 zł.

IMG 4437
IMG 4438
IMG 4439
IMG 4440
IMG 4441
IMG 4442

Po całym dniu zabawy dziewczynka zauważyła, że jej ulubiona kreda, która leżała na ziemi uległa zniszczeniu. Smutek dziewczynki nie trwał jednak długo, magia jednorożców naprawiła szkody oraz pomalowała ściany garażu tęczowymi kolorami. Ania od razu zaprosiła jednorożce na kolejne zebranie klubu!

IMG 4444
IMG 4445
IMG 4446

Książka uczy najmłodszych, że warto wcielać w swoje życie marzenia oraz planować. Uczy organizacji oraz przedsiębiorczości. Często bowiem jeśli tylko bardzo chcemy rzeczy nierealne urzeczywistniają się.

Oprawa graficzna jest bardzo kolorowa, pełna szczegółów oraz detali. Niestety dla mnie i mojego dziecka jest zbyt intensywna, ciężko skupić wzrok na obrazku i jednocześnie słuchać opowieści. Plusem książki są jednorożce jako motyw przewodni. Sama historia nie jest wciągająca, powiedziałabym dość prosta i trochę nudnawa. Książkę polecam jako dodatek dla fanek jednorożców w wieku 3- 5 lat.

Wydawnictwo: Wilga

Liczba stron: 24

Oprawa: twarda

Ocena: 3/5

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.