Kategoria: Mama

Bycie mamą to jedna z bardziej ekscytujących i angażujących ról. Wraz z pięknymi chwilami i dumą, wynikającą z obserwacji swojego dziecka, pojawiają się wyzwania i trudności, wynikające często z niewiedzy lub nowych, nieznanych dotychczas obowiązków. Mama o trudach swojej roli przekonuje się już na początku ciąży, a także podczas połogu i pierwszych dni, gdy musi zajmować się swoją pociechą.

Tak, bycie mamą to także szereg zmian w obrębie organizmu – zarówno pod kątem hormonalnym, emocjonalnym, jak i psychologicznym. Nowa rola związana jest ze zmianą priorytetów i pojawianiem się mechanizmów, które dotychczas wydawały się być obce i dalekie.

W całym tym trudnym i nowym procesie wiemy, że głównym celem Matki jest obdarować swoje dziecko ciepłem i wsparciem. Co więcej – pomimo tych trudów – mama nadal chce zachować swoje dotychczasowe pasje i obowiązki domowe, rozwijając przy tym karierę zawodową.

Dlatego też zebrane artykuły i poradniki odpowiadają na ogólne problemy związane z macierzyństwem – mamy nadzieję, że dzięki nim nowa rola stanie się jeszcze piękniejsza.