Aspiratory do nosa dla dziecka – czym się kierować podczas zakupu?

Aspiratory do nosa dla dziecka – czym się kierować podczas zakupu?

Dziecko to ogromna radość i szczęście. Pierwsze miesiące życia naszego maluszka to duże wyzwanie zarówno dla nas, jak i dla niego. W tym okresie dziecko nie tylko się rozwija, ale poznaje świat i otoczenie. Jednak zawsze przychodzi pora, w której to nasza mała pociecha walczy z katarem. W tym celu sięgamy po odpowiednie odsysacze i aspiratory do nosa. Jakkolwiek kupując tego typu produkt, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy spełnia on swoją funkcję. Dlatego warto poszerzyć wiedzę na temat cech dobrego aspiratora do nosa dla dziecka.

Czym odsysać katar u dziecka?

Istnieje wiele urządzeń, za pomocą których możemy szybko i bezpiecznie odciągnąć niemowlakowi katar. Wyróżniamy tradycyjne i nowoczesne metody. Do tych pierwszych zaliczamy odsysanie kataru gruszką. Drugim sposobem są aspiratory. Do tej grupy zaliczamy katarek do odkurzacza, aspirator na wdech i aspirator do nosa elektryczny.

Odsysanie kataru gruszką

Gruszka to jedno ze starszych przedmiotów, za pomocą których możemy odciągnąć dziecku katar. Z tego sposobu korzystały nasze mamy i babcie. Jej zaletą jest niska cena. Dodatkowo gruszka nie jest głośna, co sprawia, że nasz maluszek staje się spokojniejszy. Jednak metoda ta nie jest do końca bezpieczna. Gruszka może uszkodzić wewnętrzne części nosa, dlatego nie należy jej wpychać zbyt głęboko. Ponadto taka technika powoduje infekcje, ponieważ gruszkę ciężko odkazić.

Katarek do odkurzacza

Jednym z nowoczesnych urządzeń, za pomocą których możemy odciągnąć dziecku katar, jest katarek do odkurzacza. Jest to aspirator, który podłącza się do odkurzacza. Metoda ta zapewnia szybkie i efektywne usunięcie wydzieliny. Dodatkowo taki sposób jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Odkurzacz zasysa wszystkie bakterie, znajdujące się w wydzielinie kataru, co zmniejsza ryzyko infekcji.

Aspiratory na wdech

Innym sposobem odsysania kataru dziecku jest metoda z wykorzystaniem aspiratorów na wdech. Taki przedmiot jest napędzany powietrzem, płynącym z ust danej osoby, którą powinien być rodzic. Aspirator na wdech jest cichy i łatwy w użyciu. Dodatkowo tego typu odsysacze są bezpieczne i nie uszkadzają wewnętrznych części nosa. Jednak takie urządzenie może spowodować rozwój bakterii, które najczęściej pochodzą od powietrza wdychanego przez rodzica.

Aspiratory elektryczne

Inną, sprawdzoną metodą na efektywne odciąganie kataru jest elektryczny aspirator do nosa. To jedno z najnowszych urządzeń. Jego główną zaletą jest mobilność. Katar przychodzi do naszego dziecka niespodziewanie i może się pojawić nawet w czasie wyjazdu. Dlatego taka cecha jest dużą zaletą, gdyż tego typu odsysacz możemy zabrać ze sobą wszędzie. Aspiratory elektryczne mają silikonowe końcówki. Dzięki takiej obudowie możemy być pewni, że tego typu urządzenie nie spowoduje żadnych zranień ani okaleczeń. Jednak w porównaniu do odsysaczy podłączonych do odkurzacza, aspiratory elektryczne odciągają wydzielinę z mniejszą siłą.

Na co zwracać uwagę przy zakupie aspiratora do nosa?

Odpowiedni aspirator do nosa to podstawa. Tego typu urządzenie powinno przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo dziecku. Dlatego produkt ten należy wybierać ostrożnie. Poniżej przedstawiamy cechy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odsysacza do kataru.

  • Certyfikat, potwierdzający bezpieczeństwo aspiratora.
  • Higiena – obudowa, pozwalająca na dokładne wyczyszczenie i dezynfekcję urządzenia.
  • Dźwięk – należy wybierać najmniej głośne aspiratory z uwagi na wysoki poziom stresu u dziecka przy odciąganiu kataru.
  • Łatwość w użyciu – możliwość szybkiego rozkręcenia i złożenia urządzenia.
  • Mobilność – aspirator może być potrzeby w każdym miejscu i o każdej porze.
  • Regulacja parametrów np. czas odsysania lub moc – czasem katar bywa zbyt intensywny, wobec tego wnętrze nosa wymaga dokładniejszego oczyszczenia.

Podsumowanie

Bezpieczeństwo, higiena i ograniczony hałas. To najważniejsze kwestie, jakie należy brać pod uwagę przy wyborze aspiratora do nosa dla dziecka. Są jeszcze inne cechy, na które warto zwrócić uwagę takie jak mobilność oraz wielofunkcyjność np. regulacja parametrów. Skorzystaj z naszych porad i ciesz się dobrym samopoczuciem swojego maluszka!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.